id545469 1
پردازنده کایرین 970 هوآوی معرفی شد
 • شرکت هوآوی از سال های قبل تصمیم گرفت تولید پردازنده اسمارتفون های خود را انجام دهد از این رو برای پردازنده گوشی های هوشمند نیازمند حمایت دیگر کمپانی ها نبوده و خود این امر را انجام می دهد.به تازگی هوآوی از پردازنده پرچمدار جدید خود به نام کایرین 970 رونمایی کرده که تراشه پرچمدار کمپانی محسوب می شود. هدف هوآوی از توسعه این چیپ محصولی بود که بتواند نیاز یک چیپ پرچمدار را برطرف سازد.

  گفته می شود این پردازنده دارای یک پردازشگر هوش مصنوعی بوده تا اسمارتفون های شرکت هوآوی وظایف محاسبات هوش مصنوعی را به راحتی انجام دهند. به نوعی اولین پلتفرم رایانش ابری روی یک پردازنده قرار گرفته که به هوش مصنوعی اتکا دارد.تراشه به 5.5 میلیارد ترانزیستور مجهز بوده و روی یک تراشه سیلیکونی 1 سانتیمتری قرار گرفته است. این پردازنده پلتفرم باز بوده تا توسعه دهندگان برنامه های مبتنی بر AI بتوانند به آسانی برنامه ای برای دستگاه های مجهز به این پردازنده را توسعه دهند.

  به گفته هوآوی چیپ 10 نانومتری بوده و هشت هسته ای محسوب می شود. همچنین تراشه گرافیکی آن از نوع 12 هسته ای بوده و می تواند عملکرد بالایی داشته باشد. اطلاعات بیشتری در دسترس قرار نگرفت و باید منتظر ماند تا شرکت هوآوی اطلاعات بیشتری مبنی بر محصول جدید را ارائه دهد. همانطور که می دانید پیشتر شایعاتی منتشر شد اما هیچ یک تایید یا تکذیب نشده است.

  به هر حال باید منتظر ماند تا مشخص شود این برند چینی کایرین 970 را روی چه اسمارتفون هایی به جز میت 10 و میت 10 پلاس جای خواهد داد.همانطور که گفته شد شرکت مذکور تلاش زیادی داشته تا در میان رقبا برندی مطرحی گردد و از این رو محصولات بزرگی توسعه می دهد. به هر حال برای کسب اطلاعات کافی باید به انتظار ادامه داد.

  منبع

  امتیاز شما به این محصول :

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای