ataribox 2
کنسول Ataribox قدرتی در سطح یک کامپیوتر گیمینگ میان رده دارد
 • براساس گزارش‌ها شرکت آتاری(Atari) قصد داشته بزودی کنسول جدید Ataribox (آتاری باکس )را با پردازنده AMD (ای ام دی )و تراشه گرافیکی Radeon (رادئون) همین شرکت عرضه دارد.  آتاری (Atari) این اطلاعات را در آخرین خبرنامه وب سایت خود منتشر کرد. هیچ اشاره‌ای به جزئیات پردازنده یا تراشه گرافیکی AMD نشد اما گفته می‌شود کنسول Ataribox برای اجرای هر دو عناوین کلاسیک آتاری و جدید قدرت کافی را دارد. Feargal Mac (فرگال مک) یکی از مدیران آتاری در مصاحبه‌ای با وب سایت VentureBeat(ونتوربت) بیان داشت که کنسول بازی قادر است به اجرای بازی‌های کامپیوتری پرداخته و می‌توان برنامه‌ها، مرور وب، پخش موسیقی و استریمی روی Ataribox داشت. از نظر عملکرد نیز وی بیان کرده Ataribox در سطح یک کامپیوتر میان‌رده گیمینگ است. 

  اما عناوین AAA که باید روی کامپیوترهای گیمینگ از سخت افزار قدرتمندی برخوردار بود، در Ataribox اجرا خوبی نخواهند داشت. با قیمتی بین 250 تا 300 دلار و سیستم‌عامل Linux (لینوکس) با رابط کاربری قابل سفارشی‌سازی، کاربران می‌توانند تجربه کامل یک PC را در این کنسول داشته باشند. به گفته Mac، آتاری کمپین ایندیگوگو (Indiegogo) کنسول را در ماه ژانویه آغاز کرده است. وی اظهار داشت:

  هنگامی که یک دختر 12 ساله درباره عناوین انتشاریافته Atari اطلاعات داشت، من تحت تاثیر قرار گرفتم. این جادوی برند آتاری بوده و ما با یک میراث چندین ساله رو به رو هستیم. 

  او افزود:

  ما درباره این کنسول هیجان بسیاری داشته و AMD نیز برای همکاری با ما علاقه فراوانی نشان داد. ما همچنین با ایندیگوگو نیز همکاری قوی داریم.

  Ataribox برنامه‌ریزی شده تا در بهار 2018 عرضه شود. برای کسب جزئیات بیشتر باید منتظر ماند تا شرکت آتاری جزئیات تکمیلی این کنسول جدید را اعلام کرده و به شایعات پایان دهد. همانطور که می دانید، آتاری از برندهای مطرح تولیدکننده کنسول در دهه های قبل بود و حال با کنسول جدیدی بازگشته است.

  منبع

  امتیاز شما به این محصول :

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای