oneplus 5 main
هر آنچه که از وان پلاس 5تی
 • هر آنچه که از وان پلاس 5تی

  شرکت وان پلاس در سال جاری تصمیم گرفت گوشی هوشمند وان پلاس 5 را به عنوان پرچمداری جدید معرفی کند. گوشی هوشمندی که مشخصات رده بالایی داشته و انتظار می رفت به عنوان وان پلاس 4 توسط شرکت چینی معرفی شود.

  اما کمپانی چینی تصمیم گرفت نام 5 را انتخاب کرده و به دلیل نحس بودن نام 4 عنوان وان پلاس 5 را انتخاب کند و حال با گذشت چند ماهی از معرفی وان پلاس 5 شرکت موردبحث تصمیم گرفت با خالی کردن فروشگاه ها از این مدل فضا را برای معرفی نسخه جدید آماده سازد.

  مدلی که گفته می شود وان پلاس 5تی نام داشته و در آینده نزدیک روانه بازار خواهد شد. گفته می شود وان پلاس می خواهد وان پلاس 5تی را در اواخر سال 2017 یا اوایل سال 2018 معرفی کند. اسمارتفونی که باید انتظارات بسیاری از آن داشت و ویژگی های بزرگی را در این مدل شاهد بود. تاکنون شایعات بسیاری پیرامون وان پلاس 5 تی منتشر شد اما هیچ یک توسط وان پلاس با تایید یا تکذیب نرسید تا از اطلاعات دقیق آن جزئیاتی بدست آورد و محصول را یک مدل بزرگ و قابل توجه دانست.

  در این مقاله قصد داریم به هر آنچه که از وان پلاس 5 تی می دانیم، پردازیم. اگرچه این دانسته ها برگرفته از اطلاعات دقیق و مشخص نیست، اما باید آنها را تا حدودی دقیق و صحیح دانست و تمامی آن ناصحیح و نادرست نیستند.

  OnePlus 5 lifestyle 3

  چه زمانی وان پلاس 5 تی عرضه می شود؟

  اگرچه تاکنون با جزئیات فراوانی درباره وان پلاس 5 تی رو به رو بودیم اما این بدان معنا نبوده که اطلاعات کافی از محصول مورد اشاره دردست است. اطلاعاتی که جزئیات فراوانی را در برمی گیرد. شرکت وان پلاس در ژوئن 2016 نسخه سوم از وان پلاس را معرفی کرد و سپس در نوامبر شاهد معرفی نسخه T آن بودیم که در جزئیات تنها پردازنده جدیدتر برای آن در نظر گرفته شد.

  از آنجایی که وان پلاس 5 در ژوئن سال جاری معرفی شد انتظار داریم نسخه تی نیز در نوامبر سال جاری رونمایی شود. بنابراین چنین پیش بینی دور از انتظار نیست و احتمال بسیار به حقیقت تبدیل می شود.

  تاکنون شایعات به تاریخ عرضه وان پلاس 5 تی اشاره نداشتند اما بیشتر گزارش ها میانه نوامبر را برای رونمایی از این گوشی هوشمند هدف قرار دادند. از آنجایی که سال گذشته وان پلاس تصمیم گرفت گوشی هوشمند وان پلاس 3T را در نوامبر معرفی کند و تنها یک سال است که دو پرچمدار معرفی می کند، به احتمال بسیار در سال جاری باید تا نوامبر منتظر ماند. البته شاید شایعات پیرامون وان پلاس 5تی بسیار باشد و نتوان به آن اکتفا کرد اما در بیشتر مواقع شاهد به حقیقت تبدیل شدن شایعات پیرامون هستیم و کمتر پیش می آید که شایعه ای بدون تبدیل شدن به حقیقت به فراموشی سپرده شود.

  طراحی، مشخصات و ویژگی های وان پلاس 5 تی

  هنگامی که وان پلاس تصمیم گرفت نسخه 3 را معرفی کند از پردازنده اسنپدراگون 820 استفاده شد سپس در نوامبر نسخه تی با پردازنده اسنپدراگون 821 رونمایی شد و این نشان داد که شرکت چینی تنها در بخش پردازنده تغییری حاصل کرده  و در باقی مشخصات با همان وان پلاس 3 رو به رو شدیم. پردازنده اسنپدراگون 821 نسبت به 20 از 10 درصد عملکرد بالاتری برخوردار بود.

  OnePlus 5 lifestyle 1

  برای سال جاری بیشتر پرچمداران به پردازنده اسنپدراگون 835 مجهز شدند و وان پلاس 5 نیز یکی از آنها بود و انتظار داریم وان پلاس 5 تی نیز همچنان چنین پردازنده ای داشته باشد.

  از آنجایی که شرکت کوالکام برای اواخر سال جاری پردازنده جدیدی جهت معرفی نداشته نباید انتظار ارتقا پردازنده را در گوشی هوشمند وان پلاس 5T داشت. سال گذشته کوالکام دو مدل پردازنده اسنپدراگون 821 و 820 را معرفی کرده بود از این رو جای تعجبی نداشت اگر مدل ارتقا یافته ای مشاهده می شد. اما برای سال جاری کوالکام با عدم معرفی یک پردازنده دوم نباید در بخش سخت افزاری ارتقا خاصی را شاهد باشیم. اما وان پلاس جهت تغییر با استفاده از صفحه نمایش بدون حاشیه می خواهد یک مدل جدید را معرفی کند که می تواند موردتوجه قرار گیرد. البته از آنجایی که صفحه نمایش بدون حاشیه بین تلفن های هوشمند رایج شده نمی توان عمل وان پلاس را بزرگ دانست زیرا در حال حاضر عمده تولیدکنندگان تلفن هوشمند دست به کار شدند و از گوشی هوشمندی با صفحه نمایش بی حاشیه رونمایی کردند. در این میان جای تعجبی ندارد که وان پلاس نیز به لیست چنین شرکت هایی افزوده شود.

  در بخش صفحه نمایش نسخه استاندارد وان پلاس 5 با صفحه نمایش 5.5 اینچی 1080*1920 پیکسلی همراه شد اما در نسخه 5T که ارتقایی بوده شاهد صفحه نمایش 6.0 اینچی 2160*1080 پیکسلی خواهیم بود. همچنین نمایشگر این مدل 18:9 بوده و عمده گوشی های هوشمند بی حاشیه نیز چنین نسبت تصویری را برخوردار هستند. مدل اصلی وان پلاس 5 با نسبت تصویر 16:9 روانه بازار شد.

  گذشته از نسبت تصویر، ضخامت باریک تر و حاشیه کمتر صفحه نمایش می تواند طراحی این پرچمدار وان پلاس را بهبود بخشد. تاکنون شاهد انتشار تصاویر بسیاری پیرامون وان پلاس 5T بودیم که هیچ یک به تایید یا تکذیب نرسیده است. از جمله تلفن های هوشمندی که نمایشگر بدون حاشیه با نسبت تصویر پیدا کردند باید به لیست زیر پرداخت:

  • Samsung Galaxy S8
  • Samsung Galaxy S8+
  • Samsung Galaxy Note 8
  • Apple iPhone X
  • LG V30

  وان پلاس 5T ممکن است برای طرفداران خود جذاب نباشد و از طراحی کلیشه ای شبیه به رقبا بهره ببرد. باتوجه به تصاویرهای انتشاری وان پلاس 5T گوشی هوشمندی بوده که در نگاه نخست شبیه به گلکسی اس 8 بوده و شاید بدون وجود لوگو در قسمت جلو آن را با محصول شرکت سامسونگ اشتباه گیرد. به نظر می رسد وان پلاس در طراحی محصول خود بسیار الگوبرداری از دیگر برندها داشته و سعی کرده زبان طراحی به کار گیرد که مورد توجه مشتریان قرار گیرد.

  OnePlus 5 lifestyle 5

  به هر حال مشخص نیست طرفداران چه واکنشی نسبت به وان پلاس 5T نشان می دهند و آیا این گوشی هوشمند با مشخصات بزرگ و طراحی جدید بتواند نظر مشتریان خود را کسب کند یا خیر.

  قیمت وان پلاس 5T چقدر است؟

  تاکنون با شایعات بسیاری پیرامون گوشی هوشمند وان پلاس 5T رو به رو شدیم که این موضوع حتی شامل قیمت گوشی هوشمند جدید وان پلاس می شود. با ویژگی هایی که شرکت وان پلاس برای مدل جدید تلفن هوشمند خود در نظر گرفته باید انتظار داشت تا 100 پوند قیمت بیشتری را در گوشی هوشمند وان پلاس 5T مشاهده کنیم. اسمارتفونی که با صفحه نمایش بدون حاشیه بسیار موردتوجه بوده و انتظارات بسیاری را برآورده می سازد. در حقیقت هدف وان پلاس از معرفی این مدل گوشی هوشمندی بوده که کاستی های نسخه اصلی را برطرف سازد.

  در حالی که وان پلاس 5 قیمتی 499 پوندی داشت، احتمالا وان پلاس 5T با قیمت 599 پوند به فروش خواهد رسید، اگرچه برای کسب جزئیات بیشتر باید منتظر اند.

  منبع

   

  امتیاز شما به این محصول :

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای