Oculus Go
هدست Oculus Go فیسبوک معرفی شد
 • شرکت فیسبوک و آکیلوس در جریان کنفرانس سالانه اخیر خود از هدست مستقل جدیدی به نام Oculus Go رونمایی کردند. هدستی که نسخه مستقل Oculus Rift بوده اما با قیمتی بسیار کمتر به فروش می رسد.

  Oculus Go قیمتی 199 دلاری داشته و چنین قیمتی در مقایسه با هزینه 600 دلاری Oculus Rift بسیار چشمگیر است. همچنین Oculus Go برای اجرا محتوا نیازمند کامپیوتر مستقلی نیست تا افراد با کیفیت بالایی تجربه واقعیت مجازی داشته باشند.

  فیسبوک می خواهد این هدست را اوایل سال 2018 عرضه دارد و به گفته کمپانی ساده ترین راه ورود به واقعیت مجازی است. Oculus Go به نمایشگر LCD با رزولوشن 1440*2560 پیکسلی مجهز است و از هدفون هایی نیز درون سربند بهره می برد تا نیازی به هدفون جداگانه نباشد.

  به گفته آکیلوس، Oculus Go از صفحه نمایش متفاوتی در مقایسه با یک نمایشگر OLED بهره می برد. نمایشگر به کار گرفته شده عمق رنگ بالایی داشته و وضوح قابل توجهی را به مخاطب نشان می دهد. 

  در قسمت جلو هدست از ردیاب های موقعیتی بهره گرفته شد که به عنوان سنسور ردیابی شناخته می شوند. Oculus Go همانند هدست گوگل و سامسونگ فاقد نیاز به کامپیوتری است و به سادگی می تواند بدون نیاز به کامپیوتر افراد را به دنیای واقعیت مجازی وارد کند.

  به گفته فیسبوک برنامه هایی که برای Gear VR ساخته می شود قابل اجرا روی Oculus Go نیز است. به گفته مارک زاکربرگ مدیرعامل فیسبوک، در حال حاضر 1 میلیارد نفر تجربه VR داشته و قطعا Oculus Go نقش مهمی در این میان ایفا می کند.

  در کنار Oculus Go کنترلر جدید Oculus تاچ نیز معرفی شده تا با Oculus Go تجربه واقعیت مجازی لذت بخشی را فراهم آورد. پیشتر شرکت آکیلوس و فیسبوک قیمت Oculus Rift را به 399 دلار کاهش دادند تا فروش بیشتری را شامل حال محصول و خود کنند.

  منبع: trustedreviews

  امتیاز شما به این محصول :

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای