aHR0cDovL21lZGlhLmJlc3RvZm1pY3JvLmNvbS9TL0IvNzA2MDQzL29yaWdpbmFsL3NzZGV2aWNlLTE1MDM2Nzc5NjkyNDUuanBn
چگونه از قابلیتInstant Apps در سیستم عامل اندروید استفاده کنیم
 • چگونه از قابلیتInstant Apps در سیستم عامل اندروید استفاده کنیم

  بسیار پیش آمده که هنگام مرور بعضی سایت ها، یک بنر تبلیغاتی را ببینید که شما را به دانلود یک نرم ‌افزار موبایل تشویق می ‌کند، اما شما از انجام این کار خودداری می ‌کنید. نه به این خاطر که به آن نرم افزار نیازی نداشته باشید؛ بلکه به این خاطر که منتظر می مانید تا آن نرم افزار را از فروشگاهPlay Store  دانلود کرده و سپس از آن استفاده کنید. یعنی دقیقا به دنبال آن چیزی می ‌روید که در اختیار شما قرار داشت.

  Instant Apps  یکی از تکنولوژی های جذاب گوگل بوده که سازش خوبی با این شرایط پیدا کرده است. در این حالت، توسعه دهنده نرم افزار می‌تواند نرم افزار اندرویدی خود را به گونه ای بسازد که با تقسیم کردن آن در بخش های کوچک و مختلف بتوان هم چنان به فعالیت های عادی و روزمره (مانند تماشای یک ویدیو یا خرید یک محصول) با همان نرم افزار ادامه داد. این در حالی است که دسترسی به هر کدام از بخش های چنین نرم افزارهایی به حدود 4 مگابایت اینترنت نیاز دارد. اگر نرم افزاری قابلیت پشتیبانی از Instant Apps را داشته باشد دیگر نیازی به فروشگاه Google Play نخواهید داشت. برای این منظور تنها باید به یکی از وب سایت ها مراجعه کرده و تنها بخش کوچک مورد نیاز از نرم افزار جامعی را دانلود کنید که برای انجام فعالیت خود به آن نیاز دارید.

  Instant Apps در اغلب دستگاه‌ هایی که از نسخه 6 یا جدیدتر اندروید بهره مند هستند قابل دسترسی است. البته باید از جدیدترین نسخه فروشگاه Google Play نیز برخوردار باشید. در حال حاضر میلیون ها دیوایس اندرویدی توانایی دریافت Instant Apps را دارند اما ابتدا باید این قابلیت را در دستگاه های اندرویدی فعال کرد. در ادامه، علاوه بر نحوه فعال سازی Instant Apps خواهیم دید چگونه تشخیص دهیم که کدام یک ازسایت ها یا سرویس ها از این قابلیت پشتیبانی می کنند.

  ابتدا به تنظیمات دستگاه خود مراجعه کرده و در بخش Personal (شخصی) بر روی گوگل لمس کنید. در همین صفحه به سمت پایین اسکرول کنید تا عبارت Instant Apps را بیابید و سپس روی آن لمس کنید. اگر این عبارت را مشاهده نمی کنید یعنی این قابلیت هنوز با دستگاه شما سازگار نشده است.

  پس از لمس بر روی Instant Apps، حالت آن را در نوار وضعیت از غیر فعال به فعال تغییر دهید. پس از آن باید حساب گوگل خود را بالای این لیست ببینید. اگر از چند حساب استفاده می کنید باید انتخاب کنید که دانلود فایل های Instant Apps بر اساس کدام حساب صورت گیرد. ضمن آن که در این صفحه لیست تمام Instant Apps هایی که استفاده می کنید به نمایش در می آید.

  تمام شرایط و ضوابط را مطالعه کرده و پس از آن که مورد تاییدتان بود با آن موافقت نمایید. برای این کار کافی است بر روی عبارت “Yes, I’m in” لمس کنید تا دسترس به فایل های Instant Apps برایتان میسر شود.  حال سوال اینجاست که پس از فعال کردن این قابلیت چگونه از آن استفاده کنیم؟ نگران نباشید. این کار بسیار ساده است. اول باید با دقت به تمام جزئیات وب سایت هایی که به آن مراجعه می کنید توجه کنید. تمام وب سایت هایی که از این قابلیت پشتیبانی می کنند پس از جست و جوی نامشان در مرورگر با عبارت “Instant” نشانه گذاری شده اند. البته برخی استثناهایی هم وجود دارد. برای مثال با این که نرم افزار Vimeo از این ویژگی پشتیبانی می کند اما تصاویر کوچک ویدیوهای آن با عبارت  “Instant” متمایز نشده اند.

  به علاوه، چندین نرم افزار هم اکنون از این قابلیت پشتیبانی می کنند که از جمله آن ها می توان به Wish، Jet، Periscope و جدول کلمات مجله نیویورک تایمز اشاره کرد؛ هر چند که بسیاری از نرم افزارهای دیگر نیز در راهند تا از این تکنولوژی جالب برخوردار شوند.

  وقتی برای اولین بار به وب سایتی مراجعه می کنید که از قابلیت Instant Apps برخوردار است ممکن است مجبور شوید که از نسخه ویژه آن استفاده کنید یا این که تنها همان وب سایت را در حالت معمول مرور کنید.

  زمانی که در حال استفاده از محتوای Instant Apps باشید در گوشه سمت چپ نوار وضعیت یک آیکون کوچک از نماد رعد و برق را خواهید دید.

  برای این که بفهمید کدام یک از Instant Appsها در دستگاه شما نصب شده، کافی است به منوی تنظیمات و همان جایی که در ابتدا این قابلیت را فعال کردید برگردید.

  اگر بخواهید که نسخه کامل یک نرم افزار را نصب کنید و یا این که بخواهید نمونه Instant Apps یک نرم افزار را حذف کنید تنها باید در همین صفحه روی عبارت “Install” لمس کنید تا پس از دریافت کارت Google Play فورا اجازه نصب آن نرم افزار به شما داده شود یا آن که می توانید بر روی عبارت “Clear App Data” لمس کنید تا نرم افزار Instant Apps مربوطه با تمام داده های مرتبط همراهش کاملا پاک شود.

  یکی از چیزهای خوب در مورد Instant Apps این است که آن ها بخش های کوچکی از برنامه های کامل هستند و داده ها را به اشتراک می گذارند. پس اگر نسخه کامل یک نرم افزار را نصب کنید تمام فعالیت ها، تنظیمات و اطلاعات ورود شما حفظ شده و هم چنان قادر به استفاده از آن ها خواهید بود.

  منبع

  امتیاز شما به این محصول :

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای