گلکسی اس 9 با پردازنده اگزینوس 9810 همراه است

گلکسی اس 9 با پردازنده اگزینوس 9810 همراه است

شرکت سامسونگ پیشتر در سکوت خبری خود طی رویدادی از پردازنده نسل جدید 9810 رونمایی کرد. پردازنده ای که انتظار می رفت طی نمایشگاه CES 2018 شاهد معرفی آن باشیم اما چنین چیزی قرار نیست اتفاق افتد و باید تنها به این پردازنده در حال حاضر اکتفا کرد. این پردازنده یک مدل پس از 8895 پرچمدار که در حال حاضر روی گلکسی اس 8 و نوت 8 قرار گرفته، محسوب می شود. درباره تراشه جزئیات بسیاری در کار نیست اما گفته می شود از نسل سوم هسته سفارشی ARM بهره می گیرد. همچنین چیپ همانند نسل دوم از نوع 10 نانومتری بوده و با پردازنده گرافیکی بروزرسانی شده Mali-G72 همراه است.

از این رو می توان عملکرد بالایی را از این پردازنده جدید سامسونگ شاهد بود. در بخش ارتباطی از مودم LTE با پشتیبانی از 6CA بهره می برد و سرعت آن به 1.2 گیگابیت برثانیه می رسد. چیپ فعلی پردازنده اسنپدراگون 835 سرعت آن به 1 گیگابیت بر ثانیه می رسد که کمتر است.

به طور معمول سامسونگ پردازنده کوالکام را در برخی محصولات خود به کار می گیرد. در حالی که نسخه اگزینوس را برای مدل های جهانی مورد استفاده قرار می دهد. سال گذشته اگزینوس 8895 قادر بود تصویربرداری 4K با فریم ریت 120fps انجام دهد که حتی بیش از آیفون و برخی دیگر است. در حال حاضر گلکسی نوت 8 با پردازنده اسنپدراگون 835 هشت هسته ای می تواند تصویربرداری 4K/30fps ارائه دهد و قدرتمند باشد.

به تازگی گزارش جدیدی منتشر شده که می گوید کمپانی کره ای قصد داشته این پردازنده را در گلکسی اس 9 به کار گیرد. گوشی هوشمندی که پرچمدار بعدی سامسونگ بوده و علاوه بر این از پردازنده اسنپدراگون 845 نیز برخوردار است. مشخص نیست آیا شرکت موردبحث چنین پردازنده ای را برای محصول خود در نظر می گیرد یا خیر بنابراین برای کسب جزئیات بیشتر باید منتظر ماند. احتمالا می رود گزارش به نکته حقیقی اشاره کرده باشد، بنابراین نمی توان آن را غیرحقیقی دانست و به عنوان یک موضوع کاملا شایعه به شمار آورد.

متاسفانه کره ای ها جزئیات بیشتری از گوشی هوشمند خود را ارائه ندادند از این رو باید منتظر ماند تا مشخص شود چه ویژگی هایی برای پردازنده نسل جدید اگزینوس 9810 در نظر گرفته شده و در کدام گوشی های هوشمند سامسونگ جای می گیرد. اگزینوس پردازنده اختصاصی سامسونگ بوده که تنها روی گوشی های هوشمند این کمپانی جای می گیرد و خبری از حضور آن در دیگر اسمارتفون های جهانی نیست.

منبع